Haber

Kremlin Sözcüsü: Kuzey Kore ile İlişkilerimizi Geliştirmeyi Hedefliyoruz

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, askeri ve teknik işbirliğinin çok hassas etkileşim alanları kategorisine girdiğini belirterek, “Kuzey Kore bizim komşumuzdur ve mümkün olan her alanda ilişkileri geliştirmeyi hedefliyoruz ve bunu yapacağız.” dedi. söz konusu.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesine ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kim’in ziyaretinin zamanında ve etkili olduğunu belirten Peskov, Kuzey Kore ile ilişkileri geliştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Rusya ile Kuzey Kore arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirileceğine işaret eden Peskov, “Askeri ve teknik iş birliği çok hassas etkileşim alanları kategorisine giriyor. Kuzey Kore bizim komşumuz ve mümkün olan her alanda ilişkileri geliştirmeyi hedefliyoruz” Bölgelerde bunu yapacağız.” sözlerini kullandı.

Görüşmede iki liderin çeşitli düzeylerde temasları sürdürme konusunda mutabakata vardığını belirten Peskov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un ekim ayında Pyongyang’ı ziyaret edeceği bilgisini paylaştı.

Putin’in, Kim’in Kuzey Kore davetini kabul ettiğini belirten Peskov, ziyarete ilişkin diğer detayların diplomatik kanallardan belirleneceğini ifade etti.

Vostochniy Kozmodromu’ndaki toplantıda Putin’in Kim’e uzayda kullanılan Rus yapımı uzay giysisi eldivenlerini hediye ettiğini açıklayan Peskov, Kuzey Kore cumhurbaşkanının Rusya ziyaretinin ne kadar süreceği konusunda bilgi veremeyeceğini, bu bilginin gizli olduğunu da vurguladı. Kuzey Kore tarafının inisiyatifiyle. ????

kecioren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu